MATERAC JULKA (zalecany dla osób, co najmniej jedna osoba przekracza wagę 95 kg)

Jest to materac o twardości H4 (w pieciostopniowej skali H1-H5).
Oznacza to, że jest on zalecany dla osób lubiących twarde materace. W tym modelu wyjątkowe jest to, że materac jest sztywny, ale dobrze dopasowany i powierzchownie miękki. Osiągneliśmy taki efekt dzięki wykorzystaniu do podstawy materaca pianki wysokoelastycznej, na której umieściliśmy podwójną warstwę naturalnego, lateksowego kokosu, który znacznie usztywnia materac.
Na kokosie oparliśmy wartstwę termoplastyczej profilowanej pianki visco memory, która daje poczucie lekkości, miękkości i komfortu.

1. PIANKA WYSOKOELASTYCZNA ( 14CM )

– dzięki wykorzystaniu tego materiału jako podstawy materaca, uniknęliśmy efektu zapadania się poszczególnych warstw, co często ma miejsce w przypadku materacy kieszeniowych. Dodatkowo gęsta pianka wysokoelastyczna jest bardziej trwałym materiałem, odpornym na odkształecnia.

2. PODWÓJNA WARSTWA LATEKSOWANEGO KOKOSU NATURALNEGO ( 2 CM )

– ten materiał znacznie usztywnia materac. Dodatkowo jest antyalergiczny i w doskonały sposób przepuszcza powietrze.

3. PROFILOWANA PIANKA TERMOPLASTYCZNA VISCO MEMORY ( 3,5 CM )

– to wyjątkowy materiał, który po nagrzaniu się od ciepła ciała, przylega do niego idealnie, redukując w ten sposób nacisk.
Spanie na materacu z pianki termoplastycznej daje uczucie przede wszystkim niezwykłej miękkości. Poprawione zostaje również krążenie krwi. W naszych materacach używamy profilowanej pianki, która daje poczucie niezwykłego komfortu podczas snu oraz jest właściwie dopasowana do potrzeb naszego kręgosłupa.

4. GŁĘBOKO PIKOWANY POKROWIEC ALOE VERA

– trójwarstwowy, wykonany ze specjalnej, oddychającej dzianiny, pikowanej oddychającą owatą.
Pokrowiec wyposażony jest w zamek, umożliwiający jego sciągniecie i wypranie.